0
Ostukorv

Grete Gaim – ma hoolitsen enda naha eest täpselt nii palju, kui palju on mul selleks teadmisi

Päevad on veel hallid, ent kevad on juba saabunud ning tänu sellele, oleme suusaradadelt kinni püüdnud laskesuusataja Grete Gaim`i, et rääkida ilust läbi tema silmade. Alati naeratav ja ilus Grete on inspiratsiooniks paljudele ning ka tema enda jaoks tähendab ilu eelkõige inimese sära, rahulolu ja loomulikult naerul suud. Teadagi saame me ilu jagada kaheks – välimiseks ja sisemiseks, mis Grete arvates käivad tihti käsikäes: “Kui inimene on sisemuses enda ja teiste vastu hea ning lahke, rahul enda tegemiste ja sisemusega, armastab iseennast ning suudab seda ka teistele pakkuda, siis see kõik õhkab tema olekus – see on ilus!”. Väline ilu on üks subjektiivsemaid asju elus, miks muidu ei öelda, et “ilu on vaataja silmades”. Sellega nõustub ka Grete, sest tihti tõlgendame me ilu erinevalt –  erinevates riikides erinevad trendid – ent üheks ilusaks  inimeseks peab ta seda, kes on puhta hügieeniga, hoolitsetud, naeratav, lahke ja rõõmus.

Tänapäeva iluideaalid on väga palju mõjutatud sotsiaalmeediast. Me näeme pidevalt Instgramis naisi, kellel on lopsakad huuled, pikad ripsmed, sirge ninajoon, ilus lõug, pikad kohevad juuksed, pruun keha, suuremat sorti büst, peenike piht ja iga päev uus kleit ning kingad. “Neist eelnimetatutest pole minu hinnangul ükski halb välimuse omadus ja leian, et see kõik võib olla väga ilus, aga samas võib kõigega siin maailmas ka liiale minna. Ja siin ilmselt tulevadki välja need maitseerinevused ka iluideaalidele.” Grete ei ütle tingimata, et loomulik ilu on kõige ilusam – ei. “Me ei saa valida endale sündides välimust, samuti ei saa me valida vanemate välimust ja kui inimene ennast ikka enesekindlana oma kehas ei tunne ja tal on võimalik ennast endale meeldivamaks muuta, siis GO FOR IT.

“Meil on vaid üks elu, miks mitte elada seda nii nagu meie ise soovime, mitte, mis keegi teine arvab.”

GRETE GAIM

Kokkuvõtvalt õhkab Grete iluideaalidest enesekindlust, aga mitte ülbust ning kuigi maailmas on nii palju ilusaid naisi ja mehi, siis eriliselt tooks ta välja tänaseks juba karjääri lõpetanud, kuid ühe edukaima mäesuusataja Lindsey Vonn`i. 

Sportlasena peab Grete oma naha eest rohkem hoolt kandma, kui need inimesed, kes nii palju ei viibi tuule, tormi ja päikese käes. Kindlasti on suvel hästi oluline päikesekreem, sest tihti mägedes olles ja treenides on ka päike tunduvalt intensiivsem. Tänu pakasele ja tuulele peab ta  kindlasti palju tihedamalt oma nägu kreemitama paksemate ja rasusemate kreemidega.

“Siiamaani pole ma leidnud enda jaoks sellist ideaalselt hommiku ja õhtu ilurituaali just nimelt toodete näol. Üldjuhul on see hommikul lihtne – näopesu veega, vahest ka mitsellaarvee või toonikuga puhastamine, seerum ja näokreem. Õhtuti, kui päeva jooksul olen kandnud meiki, siis esmalt meigieemaldus, näopuhastus, kreemitamine.” Kreemidest on ta kasutanud üldjuhul kogu näo ulatuses näokreemi ning lisaks silmakreemi. “Väga harva, kui ma nägu koorin, kuigi vist peaks,” arutleb ta.

“Ma hoolitsen enda naha eest täpselt nii palju, kui palju on mul selleks teadmisi.”

GRETE GAIM

“Kosmeetiku juures käies saan alati targemaks. Juhin alati ekstra tähelepanu lõua, suu ja kaela piirkonnale, sest just sinna kipuvad mul tulema komedoonid. Proovin jälgida manustavate vitamiinide hulka ja koostist, samuti toitumist ning alati uue kreemi pealekandmist, kuidas see minu nahal reageerib. Proovin vältida liigselt rasvaseid kreeme, samuti õli baasil kreeme. Küll aga tean, et hästi kergetest ja õhukestest kreemidest pole mulle ka palju kasu.”

Grete naha seisukord on üsna kõikuv ja tihti tuleneb see stressirohkest perioodist ning kuutsüklist. Nahahooldustoodetest hindab ta esmalt selle kvaliteeti ja puhtust, sest üks puhas näohooldustoode võiks tema arvates olla kemikaalide ja parabeenide vaba. Isiklikult on ta valinud enda näohooldustooteid segatüüpi nahale ning eelistanud  hapetega tooteid. “Ma peaksin oma nahka palju rohkem niisutama, sest talvisel perioodil annab kuivus kohe tunda. Samas proovin ma tähelepanu pöörata ka vedeliku tarbimisele, millel on suur roll naha seisukorra parandamisel.”

Päike hoiab meid kõiki hingelt noorena, aga meie nahale ta nii soodsalt ei mõju. “Olen hakanud päikesekreemi kasutama ka talveperioodidel mägedes olles ja vahest isegi kodus Eestis.” Kuigi päikese eest on Grete oma nahka alati kaitsnud, siis seda, et naha seisukord võib olla põhjustatud ka blue light valgusest kuulis ta esimest korda. “Siiamaani olen olnud  teadlik, et naha seisukord on mõjutatud vaid keskkonnast, näiteks keskküttega korter, troopiline või külm kliima ja muu selline.”

MGI Beauty toodetest on Grete proovinud Dottore mitsellaarvett tundlikule nahale, Dottore intensiivselt niisutavat 5% kreemi mandlihappega ja Dottore City Sun SPF 50 + päikesekaitset. Mitsellaarvett iseloomustab ta kui hästi lõhnavat, kerget ja korraga pigem vähem vajaminevat toodet, mis on praktilises ja ilusa disainiga pudelis. Näokreemi puhul võlus teda mandlihape, mis jätab hästi kergelt õhetava, kuid ülimalt värske tunde veel pikaks ajaks. “Kreem ise on kerge, kuid hästi kattev.” Päikesekreemi puhul kiidab Grete selle lõhna (pole nii tugev nagu tavapäraselt päikesekreemidel) ja mitte liiga rasusust koostist.

“Esimest korda kõiki neid tooteid peale kandes oli minu jaoks tõeline üllatus, kui head need on, sest tõepoolest olen leidnud endale nüüd igapäevaseks kasutamiseks sobivad tooted!” “Kuna näo puhastamine ja kreemitamine on näohoolduses põhiline, siis just need kaks eelnimetatut on saanud minu lemmikuteks. Puhastusvee näol on tegemist tootega, mis eemaldab hästi meiki kui ka õhusaastet ja sisaldab 95,47% loodusliku päritolu koostisosi ning on lõhnavaba. Näokreemi puhul julgustan kasutama hapetega tooteid, need ei põleta teie nägu, vaid puhastavad ja niisutavad. Mandlihappega näokreem on mõnusalt kerge ja hea lõhnaga.”

Ilunipp, mida Grete soovib teistega jagada on lihtne: “Olge oma naha eest hoolitsemisega järjepidevad, sest ainult siis saavutate soovitud tulemuse 🙂