0
Ostukorv

Endla Vaher – mul ei ole kunagi ideaalne näonahk olnud

Akrobaat, tantsija ja fitnessikaunitar Endla Vaher näeb hämmastavalt hea välja ning teeb loomulikult oma figuuri ja painduvusega kõigile silmad ette. Olles tuntud akrobaadi Vello Vaheri tütar, võib teda julgelt kutsuda ka tsirkuseprintsessiks ning võib eeldada, et oma inspiratsiooni ja motivatsiooni ei pea ta kaugelt otsima. Sotsiaalmeedia vahendusel näeme, et kõik see ei ole tulnud niisama ning selleks, et vorm oleks tipptasemel, teeb Endla regulaarselt trenni ja hoolitseb enda füüsilise, vaimse, sisemise ning loomulikult ka välimise ilu eest.

Peatudes välimise ilu eest hoolitsemisel, ütleb Endla, et hindab selle juures võimalikult puhta koostisega tooteid, mis ei ummistaks poore.

“Mul ei ole kunagi ideaalne näonahk olnud”

ENDLA VAHER

Regulaarselt kosmeetikut külastades ning sobilikud ilurituaalid on need, mis on Endla nahaga imet teinud. “Hommikuti ma iga kord nahka puhastustoodetega ei puhasta, vaid pesen sooja veega ning niisutan näo- ja silmakreemiga. Väga palju ma end igapäevaelus ka ei meigi, kuna enamasti veedan ma aega treeningsaalides ning seetõttu on mu hommikune ilurituaal suhteliselt kiire. Õhtuti puhastan väga korralikult oma näo pigem kreemise näopuhastustootega ning lisan öökreemi või siis mõned korrad nädalas retinooli sisaldava kreemi. Samuti niisutan korralikult silmaaluseid ja vahel boostin oma nägu c-vitamiini seerumi või maskiga.”

Kusjuures – retinooliga tutvus Endla alles hiljuti ning seda esmalt soovitas talle tema kosmeetik. Arvestades, et retinooli  ehk A-vitamiini peetakse looduse imeks ja see on üks kõige tõhusamatest vahenditest võitluses kortsude ning vananemismärkide vastu, tegi ka Endla tutvust retinooliga, kuna tundis, et 30. aastaselt hakkasid tema nägu kaunistama õrnad kortsukesed. “Retinooli kasutan hetkel veel ettevaatlikult, kuna nahk on suhteliselt tundlik uute toodete vastu ja retinool on päris tugevatoimeline. Kui seda õigesti kasutada, siis on tulemus väga hea.” MGI beauty toodetest on Endla proovinud Dottore Retino Eye intensiivselt taastavat öist silmakreemi A-vitamiiniga, Sensitore Milk näopuhastuspiima ning Retino Forte öist näokreemi.

“Öösilmakreem on nii siidine ja pehme ning hommikul on mu silmaalused märgatavalt värskemad. Olen selle tootega ülimalt rahul!” 

ENDLA VAHER

Olles varasemalt kasutanud retinooliga tooteid, proovis Endla ka Retino Forte kahefaasilise nahahooldusprogrammi teist etappi, mis on mõeldud vananevale ja ebatäiuslikule nahale ning soovitatav neile, kes on varem retinooliga kreemi kasutanud ja nahk on sellega harjunud. “Dottore Retino forte on päris tugev kreem, mida hetkel julgen kasutada korra nädalas. Näonahk peab tasapisi harjuma ja mingil hetkel kindlasti saan seda ka 2-3 korda nädalas kasutada. Järgmisel hommikul on nahk tunduvalt siledam ning pikemas plaanis hoiab see mu näonaha tekstuuri nooremana.”

Mida siis Endla lõppkokkuvõttes soovitab? “Selleks, et näonahk oleks värske ja noor, peab iga päev oma näonaha eest hoolitsema parimate toodetega ning võimalusel käima kosmeetiku juures korra kuus.” Lisaks juhib ta tähelepanud piisavale unele ning soovitab alkoholi mitte tarbida.